3D-принтер зміг надрукувати «замінник» підшлункової залози

Група дослідників із Х’юстонської методистської лікарні розробила імплантат NICHE — «біоінженерну підшлункову залозу», здатну доставляти острівні клітини. Пристрій відновлює нормальний рівень глюкози та усуває більш ніж на 150 днів симптоми діабету першого типу в експериментах на тваринах.

3D-принтер зміг надрукувати «замінник» підшлункової залози

Плоский імплант складається з резервуару для острівцевих клітин та ємності для імунодепресантів. Зазначається, що це перша платформа, яка використовується одночасно для трансплантації клітин та контролю імунної реакції. NICHE також включає зовнішні «порти» для заправки ліків у міру необхідності — зокрема, для тварин розробники поповнювали резервуари з ліками кожні 28 днів.

Діабет першого типу – важке аутоімунне захворювання, яке лікується або постійними ін’єкціями інсуліну, або, у більш важких випадках, регулярною трансплантацією острівних клітин із залози посмертних донорів. Новий підшкірний імплантат, який друкують на 3D-принтері за 10 хвилин, позбавить цих потреб. Однак для безпечної роботи він вимагає прийому імуносупресорів.

Додайте Техно блог UA до своєї стрічки Google новин.

Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
ChatGPT зламав пошук Microsoft Bing З технологіями на русіЇ все погано! Як шкода… 9 найкращих продуктів, які допомагають боротися зі стресом У Samsung вигадали смартфон-годинник Телевізор LG OLED Flex LX3 може згинатися при натиску на кнопку iPhone 14 Pro вже продають у Китаї