Група дослідників із Х’юстонської методистської лікарні розробила імплантат NICHE — «біоінженерну підшлункову залозу», здатну доставляти острівні клітини. Пристрій відновлює нормальний рівень глюкози та усуває більш ніж на 150 днів симптоми діабету першого типу в експериментах на тваринах.
Плоский імплант складається з резервуару для острівцевих клітин та ємності для імунодепресантів. Зазначається, що це перша платформа, яка використовується одночасно для трансплантації клітин та контролю імунної реакції. NICHE також включає зовнішні «порти» для заправки ліків у міру необхідності — зокрема, для тварин розробники поповнювали резервуари з ліками кожні 28 днів.
Діабет першого типу – важке аутоімунне захворювання, яке лікується або постійними ін’єкціями інсуліну, або, у більш важких випадках, регулярною трансплантацією острівних клітин із залози посмертних донорів. Новий підшкірний імплантат, який друкують на 3D-принтері за 10 хвилин, позбавить цих потреб. Однак для безпечної роботи він вимагає прийому імуносупресорів.