Аналітики: ринок відеокарт серйозно обвалився, і це ще не кінець

Аналітична компанія Jon Peddie Research (JPR) опублікувала новий звіт про поточний стан справ у сегменті поставок графічних процесорів. Цифри виявилися невтішними — і найближчим часом, на думку галузевих експертів, краще не стануть.

За даними джерела, лише в першому кварталі цього року було відвантажено 54,8 мільйона GPU. Це на 43% менше, ніж у тому ж періоді минулого року. У розрізі за категоріями десктопні GPU просіли на 40%, а мобільні – на 45%. Порівняно з попереднім кварталом падіння ринку становило 14%. Щодо цього показник і зовсім виявився гіршим за останні 10 років.

Найбільше дісталося Intel: відвантаження “синіх” відеокарт знизилися на 17,5% у першому кварталі 2023-го порівняно з попереднім. У цьому ринкова частка компанії скоротилася на 2,9%. AMD поставила на 7,8% менше, натомість наростила свою присутність на 0,95%. У свою чергу NVIDIA відвантажила на 4,1% менше чіпів, але додала 1,96% частки ринку.

У сегменті процесорів справи трохи кращі. За даними JPR, загальний обсяг ринку процесорів для ПК знизився на 15,6% порівняно з минулим кварталом і на цілих 38,8% порівняно з тим же періодом 2022 року. Ринок планшетів залишився без змін, показавши нульовий відсоток. Аналітики прогнозують, що низькі продажі збережуться і в другому кварталі, після чого відбудеться невеликий приріст поставок ближче до кінця року.

Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі