В даний час Samsung є одним з основних постачальників дисплеїв Apple. Щоб зменшити свою залежність від китайської компанії та диверсифікувати виробництво, компанія з Купертіно звернулася до інших азіатських субпідрядників, таких як LG, BEO Technology і Sharp. Незважаючи на ці зусилля, Samsung залишається сильною ланкою в розробці екранів для Apple Watch, iPhone і iPad.
Однак яблучний бренд не сказав свого останнього слова. Вже кілька років вона власноруч працює над проектом під назвою T159. За цією таємничою кодовою назвою ховається дуже чітка місія: розробляти мікросвітлодіодні екрани на власних заводах.
Ця ініціатива дозволить не тільки оптимізувати ланцюжок поставок і знизити витрати, пов’язані з виробництвом своїх пристроїв, але й покращити якість своїх екранів, які наразі базуються на технології OLED. Оскільки мікро-світлодіод легший, менший і компактніший, він дає змогу використовувати переваги вищих світлових піків, ніж OLED.
Кажуть, що Apple збільшує свої інвестиції у виробництво цих інноваційних екранів. За даними Nikkei Asia, американська компанія витратила б більше мільярда доларів на дослідження та розробки, а також на зразки технологій micro-LED.
Однак на виробника чекають серйозні проблеми. Після початку виробництва йому доведеться подбати про делікатний етап «масопереносу». Він складається з розміщення десятків тисяч крихітних мікро-світлодіодних чіпів на підкладках. Процес здійснюватиметься в секретних приміщеннях R&D, розташованих у Таоюані, на півночі Тайваню. Інші інженери також працюватимуть над проектом у США та Японії.
Apple працюватиме з кількома субпідрядниками. LG подбає про підкладки, а Osram — про мікро-світлодіодні компоненти. Зі свого боку TSMC зосередиться на дизайні дванадцятидюймових пластин. Нагадуємо, що це тонкі кремнієві пластини.
Майбутні годинники Apple повинні бути першими, які матимуть ці саморобні екрани, а 2025 рік буде кінцевим терміном. Якщо перші результати виявляться задовільними, настане черга iPhone.
У той же час компанія з Купертіно прагне виробляти частину напівпровідників, необхідних для виробництва своїх пристроїв. Зокрема, він має на меті протягом двох років розробити власні чіпи, відповідальні за керування Wi-Fi і Bluetooth , які зараз надаються Broadcom. Тому для Apple «незалежність» є ключовим словом.