Apple планує використовувати власні чіпи Wi-Fi та Bluetooth у майбутніх пристроях

Протягом багатьох років Apple хотіла повторити свій успіх у процесорах за допомогою власних стільникових модемів. У 2019 році компанія витратила 1 мільярд доларів на придбання модемної технології Intel, і з тих пір компанії постійно залишався лише рік або два від заміни модемів Qualcomm на нові iPhone (передбачувані терміни 2021 і 2022 років прийшли і минули, і Qualcomm, здається, вважає що 2023 рік теж не буде).

Згідно зі звітом Bloomberg, не злякавшись цих невдач, компанія планує розширити свої бездротові амбіції, щоб охопити Wi-Fi і Bluetooth. Apple нібито, збирається встановлювати ці чіпи в нові пристрої, починаючи з 2025 року, працюючи над кінцевою метою побудови Wi-Fi, Bluetooth і можливостей стільникового модема в одному чіпі.

Протягом багатьох років Apple покладалася на чіпсети Broadcom для підключення Wi-Fi і Bluetooth у всіх своїх продуктах. Навіть коли комп’ютери Mac використовували процесори Intel, Apple відмовилася використовувати або підтримувати продукти Intel Wi-Fi і Bluetooth, які є повсюдними в більшості інших ноутбуків. Востаннє Apple і Broadcom підписали угоди про постачання на три з половиною роки на початку 2020 року, які оцінювалися в 15 мільярдів доларів. Кажуть, що Apple також працює над окремими радіочастотними чіпами та чіпами для бездротової зарядки, щоб замінити компоненти, надані Broadcom.

Apple вже має певний досвід роботи з бездротовими чіпами, окрім закулісної роботи над своїми стільниковими модемами. Процесори W1, W2 і W3 використовувалися в різних навушниках AirPods і Apple Watch для забезпечення з’єднання Wi-Fi і Bluetooth, а також для підтримки додаткових функцій, окрім стандартних специфікацій Bluetooth.

У звіті Bloomberg також йдеться, що Apple наразі планує випустити свої перші модеми 5G «до кінця 2024 або на початку 2025 року». Qualcomm заявила, що очікує, що до 2025 року дохід від iPhone буде «мінімальним», що свідчить про те, що Qualcomm робить ставку на подібний графік. Цілком можливо, що деякі iPhone можуть використовувати модеми Apple, а інші можуть продовжувати використовувати модеми Qualcomm. Apple використовувала поєднання модемів Intel і Qualcomm у кількох поколіннях iPhone, перш ніж повністю придбати модемний бізнес Intel.

Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі