Астрономи помітили планету, яка потрапила в катастрофічну спіраль смерті

Подібно до води у ванній, що кружляє в каналізації, планета, далека від Землі, наближається до свого неминучого похмурого кінця: смерті від зірки.

Астрономи спостерігають за екзопланетою, відомою як Kepler-1658b, чия орбіта стає все коротшою навколо вмираючої зірки-господаря. Теорії передбачають такий сценарій Кінця світу, але експерти кажуть, що це перший випадок в історії, коли вони спостерігали, як такий сценарій дійсно розгортається в космосі.

Відкриття було опубліковано в понеділок в The Astrophysical Journal Letters і розкриває нову інформацію про затяжну смерть, яка чекає на багато світів, включно з тим, що передбачено для нашого власного. Вчені вважають, що Сонце, яке зараз має середній вік, одного дня може знищити Землю подібним чином, через мільярди років.

Те, що відбувається з екзопланетою далі, є досить похмурим: планета обертатиметься все ближче й ближче, поки врешті-решт не врізається в зірку, миттєво знищуючи її. За даними NASA, це станеться швидко (ну, за мірками Всесвіту) через 3 мільйони або менше років . Цей науковий процес називається «розпадом орбіти», маючи на увазі шлях, який планета проходить навколо своєї зірки.

Kepler-1658b класифікується як «гарячий Юпітер», тобто він є газовим гігантом, як і наша сусідня планета, але знаходиться набагато ближче до зірки, навколо якої він обертається, ніж Юпітер до Сонця. Екзопланета, розташована в системі приблизно за 2600 світлових років від нас, знаходиться у вісім разів ближче до своєї зірки, ніж навіть Меркурій до Сонця. Уявіть собі: йому потрібно менше чотирьох днів, щоб здійснити повну подорож навколо зірки.

Дослідникам було важко знайти екзопланети зі скорочувальною орбітою, оскільки цей процес повільний і його важко виміряти. Шреяс Віссапрагада, провідний автор дослідження Гарвардського та Смітсонівського центру астрофізики, виявив, що орбіта Kepler-1658b скорочується повільно, на 131 мілісекунду на рік. Використовуючи спостереження за трьома телескопами, вчені виявили, що обороти Kepler-1658b неухильно знижувалися протягом останніх 13 років.

Додайте Техно блог UA до своєї стрічки Google новин.

Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
ChatGPT зламав пошук Microsoft Bing З технологіями на русіЇ все погано! Як шкода… 9 найкращих продуктів, які допомагають боротися зі стресом У Samsung вигадали смартфон-годинник Телевізор LG OLED Flex LX3 може згинатися при натиску на кнопку iPhone 14 Pro вже продають у Китаї