Більше окуляри не потітимуть. Вчені розробили нанопокриття

Команда науково-дослідного інституту ETH Zurich розробила ультратонке та на 100% прозоре покриття для окулярів, яке забезпечує захист від запітніння. Зазвичай нагрівання скляної поверхні є найкращим способом захисту від поту, але новинка, що використовує світлопоглинаючі наночастинки золота, не потребує джерела енергії.

Нанопокриття для окулярів

Нове покриття містить шар згрупованих наночастинок золота, затиснутий між двома ультратонкими шарами оксиду титану – все покриття має товщину всього 10 нанометрів, що становить приблизно одну дванадцяту товщини листа сусального золота. Наночастинки дорогоцінного металу поглинають більшу частину інфрачервоного спектру падаючого сонячного світла, внаслідок чого покриття стає на 8 градусів Цельсія тепліше, ніж температура навколишнього середовища. При цьому наночастки поглинають дуже мало видимого світла, що дозволяє склу залишатися прозорим.

Заломлюючі властивості оксиду титану підвищують ефективність нагрівального ефекту. Крім того, його зовнішній шар допомагає захистити частинки золота від зношування. Оскільки ультратонке покриття, його можна легко інтегрувати під існуючі стандартні покриття, щоб захистити його від будь-яких зовнішніх впливів, будь то подряпини, бруд або хімічні речовини. Крім того, його можна наносити на гнучкі підкладки, і воно не ламається при згинанні.

Додайте Техно блог UA до своєї стрічки Google новин.

Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
ChatGPT зламав пошук Microsoft Bing З технологіями на русіЇ все погано! Як шкода… 9 найкращих продуктів, які допомагають боротися зі стресом У Samsung вигадали смартфон-годинник Телевізор LG OLED Flex LX3 може згинатися при натиску на кнопку iPhone 14 Pro вже продають у Китаї