Експерти очікують 4-кратного зростання постачання PC з підтримкою ШІ

За прогнозами аналітиків International Data Corporation (IDC), найближчими роками стрімко зростатиме попит на персональні комп’ютери з нативною підтримкою штучного інтелекту. Вже в найближчі кілька років на них припадатиме понад половина від усіх постачань ПК.

Фахівці IDC вважають, що 2024 року постачання комп’ютерів з апаратною підтримкою генеративного ШІ досягнуть 50 мільйонів одиниць, а вже 2027-го ця кількість зросте майже вчетверо — до 167 мільйонів. Таким чином, близько 60% усіх нових ПК у 2027 році будуть готовими до роботи зі штучним інтелектом.

«З настанням нового року галас навколо генеративного штучного інтелекту досяг апогею, а індустрія персональних комп’ютерів поспішає скористатися очікуваними перевагами перенесення можливостей штучного інтелекту з хмари до клієнта. Обіцянки підвищити продуктивність користувачів за рахунок більш високої продуктивності, зниження витрат на логічні висновки, а також забезпечення конфіденційності та безпеки пристроїв викликали великий інтерес серед ІТ-керівників до ПК зі штучним інтелектом. У 2024 році ми побачимо, що постачання ПК зі штучним інтелектом почнуть зростати, і протягом наступних кількох років ми очікуємо, що ця технологія перетвориться з нішевої сфери на суспільну», — йдеться у звіті IDC.

Під ПК зі штучним інтелектом маються на увазі комп’ютери з виділеним нейрочіпом (NPU), призначеним виконання відповідних завдань. NPU вже є у складі останніх процесорів від Intel Core Ultra та AMD Ryzen 8000, але їх продуктивність не перевищує 40 TOPS, чого достатньо лише для базових операцій. Вже цього року очікується появи чіпів від AMD, Intel та Qualcomm з продуктивністю від 40 до 60 TOPS, а найближчими роками мають з’явитися ПК із показником понад 60 TOPS, що дозволить запускати ІІ з просунутими можливостями. До речі, Microsoft вимагає не менше 40 TOPS для повноцінної підтримки ІІ у Windows.

Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі