Експерти вважають, що Україну чекає дефіцит пального: названі терміни

Вже на весні українці можуть зіткнутися з дефіцитом пального, але до катастрофи це не призведе. Статися це може наприкінці березня, або на початку квітня. Пов’язано це з тим, що ЄС відмовляється від постачання нафтопродуктів з росії.

Повідомляє про це експерт паливного ринку та директор ТОВ «Консалтингова група А-95» Сергій Куюн в інтерв’ю для видання «Obozrevatel». Сергій сказав, що зараз ЄС робить великі запаси, яких вистачить більше ніж на місяць.

 «Ми бачимо, що оперативні січневі постачання дуже великі. Тому ми накопичуємо пальне, і те саме роблять європейці, закуповуючи і російське паливо, поки воно ще не заборонено. При цьому січень та лютий – місяці мінімального споживання, ми їх пройдемо, я впевнений, взагалі без жодних проблем. А ось у березні, коли ці запаси почнуть вичерпуватись і потрібно буде нові поставки робити, чи прийдуть ті поставки, чи всі вони прийдуть, чи своєчасно вони прийдуть, якою буде їхня ціна? Ось тут уже буде найбільше запитань. Думаю, це вже буде ближче до квітня, якісь події розпочнуться», – сказав фахівець.

Глобального дефіциту як на початку війни вже більше не буде, але можливо, що десь споживачі відчують нестачу палива.

 «Знову ж таки, цей дефіцит – це не те, що там заправки зупиняються чи ще щось. На ринку виникав дискомфорт і раніше, і погодні умови на це впливають, і політична ситуація. Але я просто не вірю в те, що Європа не купить собі те саме дизпаливо, просто в це не вірю. І вони це довели на прикладі ринку із природним газом, на якому залежність від Росії колосальна. Так, вони змогли цей дефіцитний ресурс повністю замістити. Я впевнений, що вони дадуть просто більше грошей, це буде трохи дорожче, ну можливо на 10% дорожче, наприклад, за рахунок фрахту, бо дуже далеко везти. Але я не вірю, що заправки просто стоятимуть».

підсумував Куюн
Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі