Google робить безкоштовну альтернативу Dolby Atmos і Vision

Google є великим гравцем у просторі кодеків із AV1 і зараз націлюється на альтернативні аудіо та відео формати, які можуть замінити Dolby Atmos і Vision.

Відповідно до сьогоднішнього протоколу, Google прагне представити два нові медіа-формати, щоб запропонувати HDR-відео та 3D-аудіо під новим впізнаваним споживачем брендом без ліцензійних зборів, які виробники апаратного забезпечення зараз повинні платити Dolby.

Це відбувається, оскільки просторове аудіо продається як наступна велика річ у музиці, тоді як відео сторона просування форматів Google спрямована на те, щоб дозволити кінцевим користувачам «записувати в цих преміальних форматах і отримувати відео кращої якості.»

Сьогодні Dolby стягує ліцензійну плату з виробників пристроїв, які хочуть додати підтримку Atmos і Vision, яка все частіше рекламується потоковими службами як преміальна функція. Наприклад:

“Згідно з документом, який інсайдер галузі поділився з Protocol, виробник TV Box, які оптом продають за 50 доларів, повинен платити близько 2 доларів за одиницю за Dolby Vision і Dolby Digital”.

Те, що придумує Google, «регулюватиметься галузевим форумом і стане безкоштовним для виробників обладнання та постачальників послуг». Один із способів, як компанія може стимулювати впровадження апаратного забезпечення, це підтримка YouTube, який не підтримує Dolby Atmos або Vision. Згідно з протоколом , Google уявляє, що люди записуватимуть у цьому новому форматі на свої телефони та зможуть завантажувати на YouTube. Сьогодні не згадується розробка Android/Google TV.

Ця спроба має кодову назву «Project Caviar», і Google обговорює її з виробниками апаратного забезпечення, щоб заощадити на витратах. Також компанія провела переговори з постачальниками послуг. Samsung, наприклад, не підтримує Dolby Vision на своїх телевізорах через те, що не хоче платити ліцензійну плату. Подібним чином цей формат не отримав широкого поширення на мобільних пристроях Android.

Говорячи про Samsung, який «спільно розробив  HDR10+  як безоплатну альтернативу Dolby Vision», у сьогоднішньому звіті говориться, що «спроби зробити HDR10+ загальноприйнятим ім’ям в основному провалилися», тому Google хоче спробувати ще раз.

Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі