Європа попереджає про можливу заборону TikTok у 27 країнах

Європейський комісар Тьєррі Бретон нещодавно попередив генерального директора TikTok Шоу Цзі Чу під час відеодзвінка. Комісар чітко заявив, що ЄС використовуватиме всі можливі засоби для захисту конфіденційності своїх громадян і, якщо буде потрібно, заборонить додаток у Європейському Союзі. ЄС хоче, щоб TikTok активізував свої дії та дотримувався всіх правил і норм, викладених у Законі про цифрові послуги (DSA).

DSA, який набув чинності в листопаді 2022 року, вважається золотим стандартом для управління контентом та інтернет-платформою. Він передбачає численні стримувальні санкції, включаючи заборону в ЄС за повторні порушення Закону, які можуть становити загрозу життю та безпеці громадян ЄС. Недотримання DSA може призвести до великих штрафів у розмірі до 6% річного світового обороту компаній.

Багато положень DSA застосовуються лише до платформ, які мають понад 45 мільйонів користувачів у ЄС. Однак цей поріг підпадає під дію Закону на такі відомі платформи, як YouTube, Twitter, Facebook і TikTok.

TikTok вже обговорював політику щодо безпеки даних, дезінформації та відповідності DSA з ЄС. Численні зустрічі з вищим керівництвом компанії включали такі теми, як безпека дітей, російська дезінформація, прозорість платного політичного контенту та GDPR (Загальний регламент захисту даних).

Під час останнього відеодзвінка комісар Бретон сказав генеральному директору Чью:

«Ми без вагань застосуємо повний обсяг санкцій, щоб захистити наших громадян, якщо перевірки не продемонструють повної відповідності». Він також сказав, що «з молодшою ​​аудиторією приходить більша відповідальність. Неприйнятно, щоб за, здавалося б, веселими та нешкідливими функціями користувачі отримували доступ до шкідливого, а іноді навіть небезпечного для життя вмісту, за лічені секунди».

З більш ніж 3 мільярдами завантажень TikTok є додатком номер один у світі та найвідомішим серед молоді. Але його китайське походження викликає багато проблем, особливо щодо конфіденційності та безпеки даних. TikTok, який належить китайській компанії ByteDance, звинувачують у зборі даних і передачі їх китайській владі через свою материнську компанію. Інші проблеми включають проблеми з залежністю, дезінформацію, цензуру вмісту, шпигунство, кіберзалякування тощо.

Додаток уже заборонено в азіатських країнах, таких як Індія, Пакистан, Бангладеш та Азербайджан. У США понад 20 штатів, армія та Конгрес заборонили TikTok на державних пристроях. Потенційна заборона в ЄС може стати катастрофою для програми.

Керолайн Грір, директор із публічної політики та зв’язків з урядом TikTok у Брюсселі, нещодавно написала у Twitter, що це був хороший обмін (діалог) між генеральним директором Чу та єврокомісаром. Вона сказала, що безпека користувачів є першорядною для TikTok.

Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі