Інженери розробили розумну палицю для сліпих, яка допоможе орієнтуватися в соціумі

Інженери з Колорадського університету в Боулдері розробили надтехнологічну тростину для незрячих, яка допоможе їм у повсякденних справах. Пристрій оснащений камерою, датчиками та вібраційним двигуном, вбудованим у ручку.

Тростина знімає на камеру оточення, каталогізує його, а потім направляє користувача до обраного пункту призначення за допомогою вібрації та голосового помічника. Розробники протестували її на зрячих добровольцях із зав’язаними очима. Людей помістили у типове кафе зі стільцями, столами, офіціантами та відвідувачами. Тростина мала допомогти вибрати їм вільне місце за допомогою спеціального алгоритму і камери, а потім — прокласти найбезпечніший і найзручніший маршрут до нього. Учасникам вдалося відшукати вільний столик у 10 із 12 випадків.

Але поки що тростина має недолік — вона залежить від ноутбука, до якого дистанційно підключена і на якому відбуваються всі основні обчислення. Проте інженери вже працюють над тим, щоб зробити систему компактнішою і вмістити її в смартфон. Також вони розширюють спектр можливостей гаджета, заповнюючи його базу фотографіями різних продуктів. Це допоможе незрячим людям знайти потрібний продукт на полиці у магазині.

Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі