Як зробити завантажувальну флешку Linux, Ubuntu

 

Як зробити завантажувальну флешку Linux або Ubuntu

Вітаю вас, друзі! Я все ж таки перейшов з Windows на Linux, та відкриваю нову рубрику у блозі. Відтепер я буду писати цікаві записи для вас ще і про Linux. Почну з самого початку, та розповім вам як зробити загрузочну флешку з Linux або Ubuntu. Далі буду розповідати про налаштування, фішки та лайфхаки!

Linux – це дуже цікава та зручна операційна система, та якщо у вас є сумніви встановлювати її чи ні, скажу відразу, встановлювати легше ніж Win10, у використанні та налаштуванні також все простіше та зручніше! Ви впораєтесь!

Де завантажити Linux або Ubuntu

Перед тим, як робити завантажувальну флешку, спочатку потрібно завантажити ОС. Немає різниці який дистрибутив ви обираєте, але є різниця де ви будете його завантажувати. Ці посилання на офіційні джерела:

Я залишив посилання на ці дистрибутиви, бо вважаю їх найкращими для новачків. Є ще багато цікавих систем, але цього достатньо для того, щоб почати вивчати Linux. Нагадую, вам потрібно завантажити ISO образ.

Як створити завантажувальну флешку

Я гадаю, що всі знають що таке завантажувальна флешка та пояснювати не доведеться. Записувати ISO образ будемо рузними способами, спочатку я покажу як це зробити у системі Linux, а далі покажу як зробити теж саме у Windows або Mac OS.

Робимо завантажувальну флешку у Linux

Якщо ви вже використовуєте ОС Linux чи Ubuntu, та вам потрібно записати образ на USB накопичувач, тоді вам пощастило і ніяких додаткових програм встановлювати не потрібно. Ваша операційна система вже має все необхідне, давайте почнемо:

  1. Вставте USB-накопичувач (флешку), та зробіть форматування.

  2. Натисніть правою кнопкою миші на ISO файл та виберіть “Зробити завантажувальний USB-накопичувач” або відкрийте “Меню” ‣ “Стандартні” ‣ “Запис образу на USB”

  3. Також можете відкрити “Меню” та у пошуку написати “USB”:

Як знайти потрібну програму уLinux Mint

 

  1. Оберіть браз та натисніть “Записати”:

Як записати образ на флешку у Linux

 

На цьому все! За що я і обожнюю Linux, тут все дуже просто!

Робимо завантажувальну флешку у Windows та Mac OS

На жаль, у Windows немає вбудованих програм для створення завантажувальних флешок, але є дуже крута і проста програма, яка називається “balenaEtcher”. Я вас запевняю, після того, як ви спробуєте цю програму хоча б один раз, ви більше ніколи не будете використовувати жодну іншу. Завантажити balenaEtcher можна з офіційного сайту – https://www.balena.io/etcher/

Як записати ISO на USB за допомогою “Etcher”:

  1. Вставте USB-накопичувач та форматуйте його.

  2. Встановіть програму “Etcher” та відкрийте її.

  3. Натисніть “Select image” та оберіть образ системи.

Як створити завантажувальну флешку у balenaEtcher

 

  1. Натисніть “Select drive” та оберіть свою флешку.

  2. Натисніть “Flash” та дочекайтесь поки програма створить завантажувальну флешку.

Погодьтесь, дуже крута програма для запису USB, особисто в мене вона улюблена.

Ось так дуже просто створити завантажувальний накопичувач. Якщо у вас залишились питання, пишить у коментарі.

 

 

Додайте Техно блог UA до своєї стрічки Google новин.

Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
ChatGPT зламав пошук Microsoft Bing З технологіями на русіЇ все погано! Як шкода… 9 найкращих продуктів, які допомагають боротися зі стресом У Samsung вигадали смартфон-годинник Телевізор LG OLED Flex LX3 може згинатися при натиску на кнопку iPhone 14 Pro вже продають у Китаї