Meta виявляє нові приховані кампанії впливу з Росії та Китаю та видаляє їх

Це служить гарним нагадуванням про необхідність залишатися пильним у боротьбі з неправильним використанням соціальних мереж і маніпуляціями, а також покращувати освіту навколо цього.

28.09.2022 Meta оголосила, що виявила та видалила дві нові значні операції впливу, що походять від державних акторів у Росії та Китаї, які намагалися використовувати платформи Meta для впливу на громадську думку щодо вторгнення в Україну, а також інших політичних діячів. предметів.

Основна нова ідентифікована мережа базувалася в Росії та складалася з понад 1600 облікових записів Facebook і 700 сторінок Facebook, які намагалися вплинути на світову думку про конфлікт в Україні.

«Операція почалася в травні цього року і була зосереджена навколо розгалуженої мережі з понад 60 веб-сайтів, які ретельно видавали себе за законні веб-сайти новинних організацій у Європі, включаючи Spiegel, The Guardian і Bild. Там вони публікували оригінальні статті, які критикували Україну та українських біженців, підтримували Росію та стверджували, що санкції Заходу проти Росії матимуть зворотний ефект».

Як ви можете бачити в цьому прикладі, група створила точно змодельовані копії відомих веб-сайтів новин, щоб просувати свою програму.

Потім група рекламувала ці дописи у Facebook, Instagram, Telegram і Twitter, а також, що цікаво, використовувала веб-сайти петицій, такі як Change.org, щоб розширити свої повідомлення.

«Кілька разів контент операції поповнювався Facebook сторінками посольств Росії в Європі та Азії.»

Meta каже, що це найбільша та найскладніша операція російського походження, яку вона зірвала з початку війни в Україні, а також представляє «незвичайне поєднання витонченості та грубої сили».

Що викликає занепокоєння. Подібні спроби маніпулювання постійно розвиваються, але той факт, що він повторив відомі новинні веб-сайти та, ймовірно, переконав у цьому багатьох людей, підкреслює необхідність постійної пильності.

Також наголошується на необхідності навчання цифровій грамотності, яке має стати частиною навчальної програми в усіх регіонах.

Друга виявлена ​​мережа походила з Китаю і також намагалася вплинути на громадську думку навколо внутрішньої політики США та зовнішньої політики щодо Китаю та України.

Кластер у Китаї був набагато меншим (включав 81 обліковий запис у Facebook), але вкотре є прикладом того, як політичні активісти прагнуть використовувати вплив соціальних медіа та алгоритми для маніпулювання суспільством все більш досконалими способами.

Для Росії, зокрема, соціальні мережі стали ключовою зброєю, оскільки протягом року Meta вже виявила та видалила різні групи.

  • У лютому Meta видалила російську мережу, яка видавала себе за редакторів новин із Києва та публікувала заяви про те, що Захід «зрадив Україну та що Україна — держава, що не вдається».
  • У першому кварталі Meta також видалила мережу з близько 200 облікових записів, керованих з Росії, які координували роботу, щоб неправдиво повідомляти про різні порушення, в основному на українських користувачів.
  • Meta також виявила діяльність, пов’язану з білоруським КДБ, який писав польською та англійською мовами про те, що українські війська здаються без бою, а лідери країни втікають з країни.
  • Meta також відстежувала діяльність, пов’язану з обліковими записами, раніше пов’язаними з Російським агентством інтернет-досліджень (IRA), яке було основною командою, яка поширювала дезінформацію напередодні виборів у США 2016 року , а також атаки «Ghostwriter», група, яка була спрямована на українських військових, намагаючись отримати доступ до їхніх акаунтів у соціальних мережах.
  • У другому кварталі Meta повідомила, що виявила мережу з понад 1000 облікових записів Instagram, що працюють із Санкт-Петербурга, які також прагнули просувати проросійські погляди на вторгнення в Україну

Дійсно, після успіху в розгойдуванні онлайн-дискусії ще в 2016 році Росія чітко розглядає соціальні медіа як ключовий шлях для завоювання підтримки та/або розпалювання інакомислення, що ще раз підкреслює, чому платформи повинні залишатися пильними, щоб гарантувати, що вони не використовується для такої мети.

Додайте Техно блог UA до своєї стрічки Google новин.

Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
ChatGPT зламав пошук Microsoft Bing З технологіями на русіЇ все погано! Як шкода… 9 найкращих продуктів, які допомагають боротися зі стресом У Samsung вигадали смартфон-годинник Телевізор LG OLED Flex LX3 може згинатися при натиску на кнопку iPhone 14 Pro вже продають у Китаї