Microsoft PC Manager — програма для оптимізації та очищення Windows 10 – 11

Більше року тому Microsoft випустила бета-версію власної утиліти Microsoft PC Manager для очищення дисків, пам’яті комп’ютера та інших завдань оптимізації. Тепер, у 2024 році, вийшла фінальна версія програми, доступна в Microsoft Store.

У цьому короткому огляді про те, де завантажити Microsoft PC Manager, функції програми та інші нюанси.

Завантаження та встановлення Microsoft PC Manager

Завантажити фінальну версію Microsoft PC Manager для Windows 11 та Windows 10 можна двома способами, я рекомендую другий:

Процес установки не повинен викликати проблем, якісь нюанси відсутні, але може знадобитися завантаження додаткових відсутніх на комп’ютері компонентів, які будуть виконані автоматично.

Відразу після першого запуску ви побачите пропозицію додати PC Manager в автозавантаження:

Якщо вам це не потрібно, зніміть позначку «Start automatically when sign in to Windows» та натисніть кнопку Start.

Інтерфейс та функції офіційної утиліти очищення Windows

Після запуску програми ви побачите простий інтерфейс, розділений на наступні вкладки:

  1. Home — сторінка для швидкого запуску «Прискорення» (Boost), що виконує очищення оперативної пам’яті, та надає інформацію про запущені процеси, час запуску комп’ютера, кнопку для запуску очищення диска від непотрібних файлів.

2. Protection — у моєму випадку на цій вкладці є лише інформація про поточний браузер за замовчуванням з можливістю його зміни. Можливо, на вашій системі перелік інформації та доступних дій буде ширшим.

3. Storage — запуск глибокого очищення диска (аналогічно очищенню системних файлів у вбудованій утиліті очищення диска Windows), перегляд великих файлів на системному диску, параметри автоматичного очищення диска засобами Windows.

4. Apps — керування процесами, перегляд програм автозавантаження, керування програмами та доступ до Microsoft Store.

5. Toolbox — швидкий доступ до часто використовуваних інструментів. Перемикач «Show toolbar on the desktop» дозволяє увімкнути відображення плаваючої панелі, що налаштовується на робочому столі з цими інструментами: наприклад, кнопкою очищення пам’яті, засобом створення скріншотів, калькулятором, блокнотом, браузером зі швидким відкриттям налаштованих вами сайтів.

6. Settings — налаштування програми, з важливих — увімкнення або вимкнення автозавантаження Microsoft PC Manager під час входу до Windows.

Підводячи підсумок: починання цікаві, а утиліта розвивається – в порівнянні з вихідною версією змінився інтерфейс, додалися функції. Можливо, інструмент буде корисний початківцям. Однак, більшість дій доступна і засобами Windows, якщо знати, де шукати. Із плюсів — походження утиліти: ймовірність того, що «чистильник» від Microsoft щось зламає менше, ніж ця ймовірність для сторонніх програм.

Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі