Microsoft робить ставку на комерціалізацію ядерного синтезу протягом 5 років

Helion Energy планує почати комерційне виробництво електроенергії з ядерного синтезу протягом п’яти років. Фірма настільки впевнена, що щойно уклала угоду з Microsoft, яка купуватиме у неї електроенергію з 2028 року.

Ядерний синтез є святим Граалем виробництва чистої та екологічно чистої електроенергії. Ця технологія не створює радіоактивних відходів, на відміну від ядерного поділу. Багато дослідників працюють над цим, щоб втілити це в реальність, у тому числі приватні компанії. Microsoft щойно оголосила, що досягла угоди з фірмою Helion Energy про закупівлю у неї електроенергії у 2028 році.

Безсумнівно, це перша подібна угода в світі, тоді як ядерний синтез ще далекий від комерційної стадії. Тим не менш, це оголошення показує, наскільки Helion Energy впевнена у своїй здатності запустити свій перший реактор всього за п’ять років.

Угода передбачає, що Microsoft придбає 50 мегават ядерної термоядерної електростанції, починаючи з 2028 року, з однорічним періодом нарощування, поки реактор не запрацює повністю, і штрафами, якщо Helion Energy не зможе виробляти електроенергію. Однак фірма бачить набагато більше і націлена на гігават, або в 20 разів більше, ніж обіцяна Microsoft.

Для фінансування своїх досліджень ядерного синтезу Helion Energy успішно залучила понад 570 мільйонів доларів приватних коштів. Одним із головних інвесторів є Сем Альтман, один із співзасновників OpenAI, відомий за ChatGPT. У 2021 році чоловік заявив, що інвестував до 375 мільйонів доларів. Перш ніж розпочати комерційне виробництво, Helion Energy планує наступного року запустити свій реактор Polaris сьомого покоління, який використовує імпульсні магнітні поля та гелій-3 як паливо, а не тритій, якому віддають перевагу конкуренти.

Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі