Найбільша хвильова електростанція буде збудована у Чорному морі

Шведська компанія Eco Wave Power та турецька Oren Ordu Eneas запланували будівництво найбільшої у світі хвильової електростанції, розрахункова потужність якої становитиме 77 МВт. Реалізовано проект у місті Орду — турецькому курорті на Чорному морі.

Система перетворення енергії морських хвиль в електрику складатиметься з фіксованого модульного масиву сталевих поплавців, шарнірно прикріплених до важелів з поршнями – останні перекачуватимуть робочу рідину підводним шлангопроводом до берегового генератора, що виробляє стабільну енергію. План будівництва розпочнеться зі зведення установки потужністю 4 МВт у порту міста Орду. Відштовхуючись від результатів тестового запуску, фахівці ухвалять рішення: додавати інші модулі чи ні.

Незважаючи на слабкий інтерес до хвильової енергетики у загальносвітовому виробництві, Управління енергетичної інформації США оцінює теоретичний річний потенціал хвиль біля берегів держави у 2,64 трлн кВтг або близько 64% від загального обсягу виробництва енергії у США за 2021 рік.

Це буде цікавий досвід для майбутніх проектів України!

Додайте Техно блог UA до своєї стрічки Google новин.

Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
ChatGPT зламав пошук Microsoft Bing З технологіями на русіЇ все погано! Як шкода… 9 найкращих продуктів, які допомагають боротися зі стресом У Samsung вигадали смартфон-годинник Телевізор LG OLED Flex LX3 може згинатися при натиску на кнопку iPhone 14 Pro вже продають у Китаї