У п’ятницю в Японії повідомили, що офіційні особи країн “Великої сімки” (G7) зустрінуться наступного тижня, щоб розглянути проблеми, пов’язані з інструментами генеративного штучного інтелекту (AI), такими як ChatGPT.
Лідери G7, до якої входять Сполучені Штати, Європейський Союз і Японія, минулого тижня домовилися створити міжурядовий форум під назвою «Хіросімський процес штучного інтелекту» для обговорення питань навколо швидкозростаючих інструментів ШІ.
Міністр зв’язку Японії Такеакі Мацумото заявив, що офіційні особи G7 проведуть першу робочу зустріч зі штучним інтелектом 30 травня і розглянуть такі питання, як захист інтелектуальної власності, дезінформація та те, як слід керувати технологією.
Зустріч відбулася під час того, як технічні регулятори в усьому світі оцінюють вплив популярних служб штучного інтелекту, таких як ChatGPT від OpenAI, який підтримує Microsoft.
ЄС наближається до ухвалення першого в світі великого законодавства про штучний інтелект, що надихне інші уряди розглянути, які правила слід застосовувати до інструментів ШІ.
Японія, як голова G7 цього року, «очолить дискусію G7 щодо швидкого використання генеративної технології штучного інтелекту», сказав Мацумото, додавши, що форум сподівається виробити пропозиції для глав держав до кінця року.
Минулого тижня на саміті G7 у Хіросімі лідери також закликали розробити та прийняти міжнародні технічні стандарти, щоб підтримувати ШІ «надійним» і «відповідати нашим спільним демократичним цінностям».
Робоча група G7 з штучного інтелекту шукатиме внесок в Організацію економічного співробітництва та розвитку, сказав Мацумото на черговій прес-конференції.