Samsung передумала змінювати пошук Google на Bing у своїх пристроях

Samsung призупинила вивчення можливості змінити пошукову систему за умовчанням у своїх пристроях із Google на Bing. Про це повідомляє The Wall Street Journal із посиланням на власні джерела.

Рішення Samsung про відмову від Google як пошукової системи за умовчанням у власному мобільному браузері компанії на її пристроях означало б перемогу Bing, яка завжди поступалася в цій сфері потужнішому конкуренту. Цього року Bing вдалося викликати до себе інтерес, коли в ньому з’явився заснований на ШІ чат-бот ChatGPT після багатомільярдних інвестицій Microsoft OpenAI.

Про намір Samsung змінити пошукову систему за умовчанням у власному мобільному браузері у квітні повідомила New York Times. Корейський технологічний гігант розсудив, що цей крок навряд чи змінить розстановку сил на ринку веб-пошуку, тому що більшість власників смартфонів Samsung віддає перевагу його браузеру додатку Google Chrome, який також поставляється встановленим. Призупинити розгляд цієї ідеї компанію змусило те, як такий перехід може бути сприйнятий ринком, і як він може вплинути на ділові відносини з Google. Але й повністю цуратися перспектив Bing компанія теж не хоче.

За минулий рік Samsung поставила близько 260 млн. смартфонів – це приблизно п’ята частина від загальносвітового обсягу продажів, підрахували в Counterpoint Research. Google використовується як пошукова система за замовчуванням на смартфонах Samsung з виходу першої флагманської моделі Galaxy S в 2010 році. Але виробник розглядає свою сильну залежність від ПЗ Google як проблему, і вибір Bing як пошукова служба за умовчанням став би частиною програми диверсифікації та розгляду альтернативних пропозицій.

На Google припадає 93% пошукових запитів з комп’ютерів і мобільних пристроїв у світі, тоді як Bing задовольняється часткою в 3%, свідчать дані Statcounter. Google має вигідні контракти з Samsung і Apple, які гарантують, що її пошукова служба використовується за умовчанням на смартфонах двох найбільших виробників у світі — тільки Apple компанія платить від $8 млрд до $12 млрд на рік, Samsung же отримує, за деякими оцінками, значно менше.

В одних областях Samsung та Google є прямими конкурентами, а в інших – постійними клієнтами один одного. Майже всі телефони Samsung працюють на Android, і Google налаштовує свої програми для роботи на смартфонах Samsung зі складним екраном. Samsung же продає Google чіпи пам’яті та виступає контрактним виробником процесорів Google. При цьому Google та Samsung конкурують як виробники мобільних пристроїв та компонентів розумного будинку.

Партнерські відносини із Samsung підтримує і Microsoft. Компанії співпрацюють із забезпечення надійної синхронізації смартфонів Galaxy з ПК під Windows. Microsoft, яка також є великим хмарним провайдером, закуповує корейську компанію чіпи пам’яті.

Слідкуйте за Техно блог UA у Google новинах та Телеграм.

Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі