США вважають TikTok небезпечним та збираються заблокувати додаток

Комітет у закордонних справах Палати представників планує провести в наступному місяці голосування по законопроекту, спрямованому на блокування використання популярного в США додатка «TikTok».

Захід, запланований головою групи представником Майклом Макколом, республіканцем, буде спрямований на те, щоб надати Білому дому юридичні інструменти для заборони TikTok через проблеми національної безпеки США.

“Занепокоєння полягає в тому, що цей додаток дає китайському уряду задні двері в наші телефони

сказав Маккол в інтерв’ю Bloomberg.

У 2020 році тодішній президент Дональд Трамп намагався заблокувати завантаження TikTok новими користувачами та заборонити інші транзакції, які б фактично заблокували використання програми в Сполучених Штатах, але програли серію судових баталій щодо цього заходу.

Адміністрація Байдена в червні 2021 року офіційно відмовилася від цих зусиль. Тоді в грудні сенатор-республіканець Марко Рубіо оприлюднив двопартійне законодавство про заборону TikTok, яке також заблокує всі транзакції від будь-якої компанії соціальних мереж у Китаї та Росії або під впливом них.

Але заборона програми для коротких відео, яка належить ByteDance і популярна серед підлітків, зіткнеться зі значними перешкодами в Конгресі для прийняття, і знадобиться 60 голосів у Сенаті.

Протягом трьох років TikTok, який налічує понад 100 мільйонів американських користувачів, намагався запевнити Вашингтон, що особисті дані громадян США не можуть бути доступні, а їх вмістом не може маніпулювати Комуністична партія Китаю або хтось інший під впливом Пекіна.

TikTok не відразу відреагував у п’ятницю, але раніше заявив про зусилля Конгресу щодо його заборони:

«Викликає занепокоєння той факт, що замість того, щоб заохочувати адміністрацію завершити перегляд національної безпеки TikTok, деякі члени Конгресу вирішили наполягати на політично мотивованій забороні, яка нічого не зробить для просування національної безпеки Сполучених Штатів».

Комітет уряду США з іноземних інвестицій у Сполучених Штатах (CFIUS), потужний орган національної безпеки, у 2020 році наказав ByteDance відмовитися від TikTok через побоювання, що дані користувачів США можуть бути передані уряду Китаю.

CFIUS і TikTok місяцями ведуть переговори з метою досягнення угоди про національну безпеку для захисту даних американських користувачів TikTok.

Прес-секретар Білого дому Карін Жан-П’єр відмовилася коментувати законопроект у п’ятницю. “Це розглядається (CFIUS), тому я просто не збираюся вдаватися в подробиці про це”, – сказав Жан-П’єр.

Минулого місяця Байден підписав законодавство, яке включало заборону федеральним службовцям використовувати або завантажувати TikTok на державні пристрої. Понад 25 штатів США також заборонили використання TikTok на державних пристроях.

Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі