Starlink уклала контракт з Пентагоном на супутниковий зв’язок в Україні

Компанія SpaceX, сервіс супутникового зв’язку, створений мільярдером Ілоном Маском, тепер має контракт з Міністерством оборони на купівлю цих супутникових послуг для України, повідомив Пентагон у четвер.

«Ми продовжуємо працювати з низкою глобальних партнерів, щоб забезпечити Україні стійкі супутникові та комунікаційні можливості, які їм потрібні. Супутниковий зв’язок становить життєво важливий рівень у загальній комунікаційній мережі України, і департамент укладає контракт із Starlink на послуги такого типу», – йдеться в заяві Пентагону.

Starlink використовувався українськими військами для різноманітних зусиль, включаючи зв’язок на полі бою.

SpaceX за рахунок приватних пожертвувань і за окремим контрактом з агенцією допомоги іноземним державам США надає українцям і військовим країни інтернет-сервіс Starlink, мережу з понад 4000 супутників на низькій навколоземній орбіті, яка швидко розвивається.

Контракт з Пентагоном є благом для SpaceX після того, як Маск заявив у жовтні, що компанія не може дозволити собі нескінченно фінансувати Starlink в Україні, утримання якої, за його словами, коштує 20 мільйонів доларів на місяць.

Росія намагалася відключити та блокувати інтернет-послуги в Україні, включаючи спроби заблокувати Starlink, хоча SpaceX протистояла цим атакам, посиливши програмне забезпечення служби.

Пентагон не розголошував умови контракту, про який Bloomberg повідомляв раніше в четвер, «з міркувань оперативної безпеки та через критичний характер цих систем».

Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі