Starlink зриває бізнес Ілона Маска в Китаї

Спочатку заплановане на весну 2023 року розширення заводу Tesla в Шанхаї було відкладено китайською владою. Дійсно, Пекін стурбований можливими зв’язками між Starlink SpaceX і Tesla , двома американськими компаніями, які належать Ілону Маску.

Китай стримує амбіції Tesla

Геополітичний контекст не заспокоює Пекін. Під час вторгнення Росії в Україну в лютому минулого року SpaceX безкоштовно доставила антени до Києва, намагаючись забезпечити доступ до Інтернету для людей в країні. Завдяки супутникам Starlink українська армія змогла забезпечити зв’язок зі своєю армією.

Демонстрація сили, яка насторожила китайський уряд. Пекін дав зрозуміти Ілону Маску, що він не хоче, щоб Starlink була на своїй території. Супутники США розглядаються правлячою Комуністичною партією як загроза, інструмент для обходу жорсткого контролю Китаю над кіберпростором.

Успіх автомобілів Tesla в Китаї також лякає через відновлені дані. Пекін заявляє, що «все більше стурбований безпекою даних і соціальною стабільністю». Ілон Маск може бути популярною фігурою в Китаї, але країна побоюється, що американський мільярдер може володіти гігантськими обсягами даних про своїх громадян у напруженому геополітичному контексті. У березні 2021 року подібні сумніви вже висловлювалися.

Також кілька відомостей показують, що китайська влада робить все, щоб відкласти спочатку заплановані роботи на заводі Tesla в Шанхаї. Американський автовиробник сподівався подвоїти виробничі потужності своєї гігафабрики, щоб виробляти близько 2 мільйонів автомобілів на рік на своїй китайській фабриці.

Ілон Маск страждає від напруженості між Пекіном і Вашингтоном

Протягом останніх кількох місяців Tesla переживає складний період у Китаї. Американський виробник навіть вирішив знизити ціни на свої автомобілі , щоб  протистояти національній конкуренції на китайському ринку.

Зі свого боку, адміністрація Байдена заблокувала експорт багатьох технологічних продуктів до Китаю. Сполучені Штати хочуть ізолювати Китай від решти світу. Політика, яка логічно має наслідки для американських компаній, які працюють на китайській території.

Додайте Техно блог UA до своєї стрічки Google новин.

Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
ChatGPT зламав пошук Microsoft Bing З технологіями на русіЇ все погано! Як шкода… 9 найкращих продуктів, які допомагають боротися зі стресом У Samsung вигадали смартфон-годинник Телевізор LG OLED Flex LX3 може згинатися при натиску на кнопку iPhone 14 Pro вже продають у Китаї