У Samsung розповіли чому впав прибуток у 2022 році

Компанія Samsung виявила різке зниження прибутку за 2022 рік, головним чином через слабкий попит на свої чіпи та смартфони, які є основними манімейкерами компанії. Корейський технологічний гігант опублікував 245,4 мільярда доларів річного доходу, що є новим рекордним максимумом для компанії, у своєму останньому звіті про прибутки. Але він також повідомив про операційний прибуток у розмірі 35 мільярдів доларів за весь 2022 рік, що на 6,9 мільярда доларів менше, ніж роком раніше.

“Бізнес-середовище значно погіршилася в четвертому кварталі через слабкий попит на тлі уповільнення світової економіки”, – пояснили в компанії.

У той час як ливарний бізнес технологічного гіганта показав збільшення прибутку за рахунок диверсифікації клієнтів і додатків, його напівпровідниковий бізнес в цілому працював погано. Загалом спостерігався слабкий попит на його чіпи, оскільки клієнти коригують та зменшують свої запаси в умовах економічної невизначеності. Ціни на його чіпи також знизилися, в основному, ймовірно, через надлишок непроданих запасів, що сприяло зниженню доходів бізнесу за рік.

У четвертому кварталі 2022 року напівпровідниковий бізнес Samsung заробив 16.3 млрд. доларів консолідованого доходу, але лише 219 млн доларів операційного прибутку. Для порівняння, він розмістив консолідований дохід у розмірі 21,6 млрд. доларів на початку 2022 року та операційний прибуток у розмірі 7,35 млрд доларів за 4 квартал 2021 року. Samsung готується до того, щоб ця тенденція до зниження зберігалася протягом наступних кількох місяців, хоча вона очікує, що попит на її напівпровідники зросте в другій половині року.

Так само попит на смартфони залишався слабким у четвертому кварталі 2022 року. Продажі більш доступних телефонів Samsung знизилися, і хоча флагманські продажі відповідали очікуванням ринку, вони все ще нижчі, ніж у попередніх кварталах. Компанія очікує, що попит на смартфони мас-маркету ще більше ослабне в 2023 році “через стійкі макроекономічні умови”. Але оскільки він також очікує, що попит на пристрої преміум-класу залишиться стабільним, він обіцяє посилити «конкурентоспроможність своїх флагманських продуктів преміум-класу». Щоб зазначити, Samsung проведе свою першу подію Unpacked 2023 року 1 лютого, де представить свій наступний флагманський смартфон – Galaxy S23.

Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі