Вчені знайшли спосіб видобутку енергії на Марсі

Науковці змоделювали кліматичну модель Марса, щоб з’ясувати, наскільки рентабельно зводити на ньому вітряні турбіни. Виявилося, що таку можна побудувати з вражаючим 100-відсотковим ККД, а енергії цілий рік вистачало б для групи з шести осіб.

Сонячну енергію на Червоній планеті можна видобувати поблизу екватора, але на полюсах потрібні інші джерела енергії. У своїй роботі дослідники показали, що правильно розташовані вітряні турбіни могли б забезпечити електрикою експедиційну групу із шести осіб, щоб вони могли жити і працювати на Марсі цілий рік без радіаційних ризиків, пов’язаних із випромінюванням.

Дослідники розрахували для різних ділянок території максимальну потужність, яку можна було б зробити за допомогою ідеальної вітряної турбіни зі 100-відсотковим ККД та чотирьох типів реальних вітрогенераторів, які використовуються на Землі. Отримані дані вони порівняли з ймовірною потребою в енергії на Марсі під час місії тривалістю 500 марсіанських днів.

Енергія вітру може не тільки доповнювати сонячну, особливо вночі і під час сильних запорошених бур, що блокують сонячне світло, а й повністю замінювати її в деяких регіонах планети, особливо біля полюсів, на краях марсіанських кратерів і вулканічних нагір’ях.

Це цікаво

Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі