Літій-іонні батареї в наших смартфонах часто не витримують цілий день, не розряджаючись. Ось кілька порад, як зберегти ці батареї та зробити їх довгий час, у той час, коли телефон став майже незамінним у нашому професійному та соціальному житті.
Акумулятор часто є слабкою ланкою нашого мобільного телефону. Зокрема, через це ми вирішуємо придбати новий пристрій: у середньому українці змінюють свій мобільний кожні 22 місяці, згідно з дослідженням. Покупка не економна і тим більше екологічна. Ось вісім порад, як зберегти акумулятор вашого мобільного телефону та водночас подовжити термін служби мобільного.
1. Не залишайте ноутбук підключеним до мережі всю ніч
«Якщо ви зарядите свій ноутбук до 100% і залишите його заряджатися на ніч, це матиме негативний вплив на його старіння», через літій-іонні батареї, резюмує Домінік Шульте, генеральний менеджер німецької технологічної консалтингової компанії «BatterieIngenieure», цитує американське ЗМІ Business Insider.
Сучасні зарядні пристрої повинні автоматично відключати живлення, як тільки батарея досягає 100%. Крім того, що насправді телефон розряджається, навіть коли не використовується. Потім зарядний пристрій продовжує живити телефон, як тільки виявляє найменший розряд. Таке чергування міні-зарядів і міні-відрізів ризикує змінити автономність батареї в довгостроковій перспективі.
2. Тримайте акумулятор зарядженим від 40% до 80%
Бажано застосовувати правило «40-80», тобто тримати акумулятор зарядженим на 40% – 80% завжди. Тому не чекайте, поки телефон повністю розрядиться, щоб зарядити його, і не заряджайте його до 100%! На відміну від старих нікелевих батарей, літієві батареї краще підтримують короткі цикли з кількома регулярними перезарядками.
Так само, коли ви зберігаєте телефон у шафі протягом тривалого часу, краще зберігати його з 50% зарядженим акумулятором, а потім вимкнути пристрій, пояснює Apple.
3. Зменшити яскравість
Встановлення телефону на максимальну яскравість може дуже споживати енергію. Тому краще зменшити його, якщо наше середовище це дозволяє, іншими словами, якщо немає надто багато сонця. Автояскравість – це опція, яка дозволяє телефону самостійно регулювати рівень яскравості залежно від умов освітлення.
Також можна перемкнути телефон у «темний режим», тобто змінити колір фону системи на чорний. Це дозволить пристрою висвітлювати менше пікселів і, отже, споживати менше енергії.
Таким же чином можна замінити красиві шпалери чорним екраном або зробити так, щоб екран залишався увімкненим якомога коротше, зменшивши час перед сном у налаштуваннях.
4. Відсортуйте свої програми
Коли обсяг пам’яті телефону перевищує 80%, пристрій змушений працювати інтенсивніше, щоб виконувати свої завдання . Рішення? Відсортуйте програми та видаліть ті, якими ви не користуєтеся. Зробити невелику екскурсію по фотографіях і відео, щоб перенести їх у хмару або на жорсткий диск, теж не надто багато! Також рекомендується обмежити кількість сповіщень, отриманих через ці програми, залишивши лише ті, які ви вважаєте корисними, а інші вимкніть у налаштуваннях.
Крім того, для економії батареї можна вимкнути оновлення додатків у фоновому режимі, вказує Apple. Програма переходить у фоновий режим, коли не використовується або закрита. З іншого боку, було б контрпродуктивно наполягати на закритті всіх запущених додатків: «сплячий» додаток готовий до використання, а той, який був закритий, доведеться повністю перезавантажувати та споживатиме енергію.
5. Вимкніть визначення місцезнаходження
Незважаючи на те, що це не заощадить багато енергії, вимкнення служб визначення місцезнаходження може допомогти, Apple пропонує. Так само для Bluetooth, WiFi або мобільних даних, якщо вони не використовуються. Як правило, перемикання в «режим польоту», тобто відключення всіх з’єднань, економить додаткові 30 хвилин для перегляду завантаженого відео на iPhone, згідно з тестами, проведеними журналом «Mac World». Ці інструменти споживають мало ресурсів, але їх завжди використовують!
6. Надайте пріоритет Wi-Fi над мобільними даними
За словами Apple, бездротове з’єднання споживає менше заряду акумулятора, ніж стільниковий зв’язок. Це також можливість зробити жест для планети, оскільки Wi-Fi споживає в 23 рази менше енергії, ніж 4G, згідно з дослідженням, опублікованим у 2012 році Мічиганським університетом та американським мобільним оператором AT&T.
7. Бережіть акумулятор від холоду
Акумулятор нашого телефону не любить низьких зимових температур. Він працює завдяки хімічній реакції, яка створює потік електронів. Чим холодніше, тим повільніше ця реакція. Холод також призводить до збільшення опору і, отже, до зменшення напруги. Результат: ноутбук вважає, що батарея розряджена і вимикається!
І навпаки, батарея теж не любить сильний нагрів. Тож не забудь свій телефон посеред літа, в машині на сонці. «Це дуже небезпечно, батарея може вибухнути, — підкреслює Дональд Шлейх, дослідник Нантського інституту матеріалів із Західної Франції. Телефон ніколи не можна піддавати впливу температури вище 60°C. Він додає: «Поводьтеся з акумулятором як зі своїм тілом: подалі від надмірного тепла, подалі від сильного холоду!»
8. Переведіть батарею в енергозберігаючий режим
Ця маленька хитрість не буде революційною, але заощадить вашу батарею на кілька хвилин. Режим «Енергозбереження», який можна активувати в налаштуваннях, дозволяє обмежити певні функції телефону, наприклад використання Bluetooth або GPS, коли екран переходить у сплячий режим. Він також може зменшувати яскравість, обмежувати автоматичне завантаження, отримувати електронні листи або оновлювати програми у фоновому режимі.