Вийшов Linux Mint 21.1 його можна завантажити. Що нового?

Стабільна збірка Linux Mint 21.1 Vera стала доступною для завантаження з офіційного сайту проекту. Нова версія ОС заснована на Ubuntu 22.04 LTS і включає низку виправлень помилок та покращень продуктивності. Нововведення також торкнулися користувальницького інтерфейсу популярного дистрибутива.

Linux Mint 21.1 поставляється із середовищем робочого столу Cinnamon 5.6. Вона пропонує кілька нових функцій, у тому числі аплет Corner Bar. З його допомогою можна згорнути усі вікна та показати робочий стіл одним натисканням у правому кутку панелі завдань. Кастомізувати візуальний супровід цієї функції можна у параметрах Corner Bar: у контекстному меню доступна зміна прозорості, розмиття, ефекту натискання СКМ та інші налаштування. Крім того, у контекстному меню робочого столу з’явився ярлик налаштувань дисплея.

Corner Bar дублює функціональність аплету “Показати робочий стіл” – останній тепер недоступний, а порядок кнопок у нижній панелі трохи змінився. Зліва направо розташувалися кнопка Mint, роздільник, а також ярлики запуску файлового менеджера Nemo та браузера Firefox. У Cinnamon 5.6 на робочому столі немає ярликів домашньої директорії або кошика. Увімкнути їх можна у налаштуваннях системи.

Серед інших візуальних змін розробники відзначають появу нового кольору піктограм директорій — замість приглушених зелених тонів використані світло-жовті відтінки з синьою діагональною лінією в нижньому кутку, а в Mint використовується аквамаринова тема замість зеленої. В ОС були додані новий курсор миші та розширений набір іконок, у тому числі Papirus, Yaru з Ubuntu та Breeze з KDE. За замовчуванням активовано набір Mint-Y.

Торкнулися зміни та роботи системи – диспетчер драйверів навчився працювати офлайн і без необхідності введення пароля суперкористувача. Оновлення також включає інструмент перевірки ISO, доступ до якого можна отримати через натискання правої кнопки миші на образі диска в Nemo. До того ж апдейти Flatpak тепер можна встановити в диспетчері оновлень, а в менеджері програм стало простіше зрозуміти, чи ПЗ стосується Flatpak чи ні.

Завантажити Linux Mint 21.1 Vera можна на офіційному веб-сайті дистрибутива.

Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі