Як перевірити вживаний ноутбук перед покупкою

Ноутбук, це дуже зручно, як для роботи, так і для інших потреб (ігри, музика, фільми, тощо…). Новий і навіть бюджетний ноутбук у магазині коштує не дешево, і не кожен може собі дозволити таку покупку. Але завжди є вибір вживаних ноутбуків на OLX, ТехноСтоках, Ломбардах, тощо… тому цілком зрозуміло, чому вас зацікавила покупка вживаного ґаджету замість нового, тим більше, що за меншу ціну, можна отримати краще залізо.

На що звернути увагу у вживаному ноутбуці

Загадуючи покупку вживаного ноутбука, важливо мати на увазі кілька аспектів. Перед придбанням такого пристрою слід здійснити ретельну перевірку, щоб упевнитися в його функціональності та забезпечити собі задоволення від покупки. Ось кілька кроків, які допоможуть вам перевірити вживаний ноутбук перед покупкою.

1. Зовнішній стан

Почніть огляд ноутбука з його зовнішнього стану. Перевірте корпус на подряпини, тріщини або ознаки падінь. Переконайтеся, що всі роз’єми та кнопки належним чином працюють і не мають ознак пошкодження.

2. Перевірка комплекту постачання

Обов’язково перевірте наявність всіх аксесуарів, які згадуються в оголошені, список може бути різним: зарядний пристрій; диски або флешки з ПЗ; мишка; навушники; сумка чи чохол.

3. Дисплей

Зверніть увагу на стан дисплея. Запустіть ноутбук і перевірте, чи немає битих пікселів, плям або інших дефектів зображення. Переконайтеся, що яскравість та колірність дисплея належним чином працюють.

4. Перевірка конфігурації

Для перевірки конфігурації можна використовувати BIOS. На відміну від операційної системи, інформацію в підсистемі BIOS неможливо підробити, оскільки вона зчитується з прошивки встановлених компонентів щоразу. Однак в операційній системі можна підробити інформацію про конфігурацію, оскільки вона формується в реєстрі під час розгортання, а не зчитується.

Якщо потрібно отримати повну інформацію, можна скористатися зовнішньою утилітою CPU-Z. Вона дозволяє переглянути відомості про кожен компонент системи, робочі характеристики і навіть виявити наявність розгону.

5. Клавіатура та трекпад

Перевірте клавіатуру на відсутність проблем з окремими клавішами або їх залипанням. Спробуйте трекпад або точку вводу для переконання в його належному функціонуванні. Для перевірки створіть текстовий файл, та попробуйте набрати текст і обов’язково натисніть на кожну клавішу.

6. Живлення

Переконайтеся, що акумулятор ноутбука здатний тримати заряд протягом прийнятного періоду часу. Запитайте, як давно був замінений акумулятор, і зверніть увагу на будь-які попередження щодо його стану.
За бажання можна перевірити акумулятор за допомогою утиліти AIDA64. Вона покаже специфікацію батареї, а також ступінь її зношування.
Також попросіть продавця зарядити ноутбук до вашого приходу, щоб ви могли все ретельно перевірити.

7. Продуктивність

Виконайте деякі завдання на ноутбуці для перевірки його продуктивності. Запустіть програми, перегляньте інтернет-сторінки і відкрийте декілька файлів одночасно. Переконайтеся, що ноутбук працює швидко і без проблем.
Найпростіший спосіб оцінити продуктивність ігрового ноутбука – запустити гру, робочу програму або відтворення відео у форматі 4К. Якщо немає підвисань і паралельно без проблем виконуються інші сценарії – це все гаразд.
Однак, краще виконати повний тест продуктивності із застосуванням бенчмарків, наприклад, AIDA64, 3DMark або CPU-Z.

8. Оперативна пам’ять та жорсткий диск

Перевірте обсяг оперативної пам’яті (ОЗП) та ємність жорсткого диска. Переконайтеся, що ноутбук має достатньо ресурсів для ваших потреб.
Швидко перевірити накопичувачі можна за допомогою флешки із файлами або зовнішнього диска. Скопіюйте інформацію на жорсткий диск ноутбука та назад і оцініть, наскільки рівномірно йде процес копіювання, чи немає пауз та переривань.

9. Операційна система та програмне забезпечення

Переконайтеся, що на ноутбуку встановлена ліцензійна операційна система та актуальне програмне забезпечення. Попросіть продавця надати вам докази законності встановленої копії операційної системи (якщо це потребується).

10. Перевірка портів

Переконайтеся, що всі порти (USB, HDMI, аудіо тощо) на ноутбуку працюють належним чином. Підключіть пристрої до цих портів для перевірки їх роботи.

11. Гучність та звук

Переконайтеся, що динаміки ноутбука працюють правильно і звук відтворюється без спотворень, скрежету, заїкань, тощо.

12. Інтернет-підключення та Bluetooth

Перевірте можливість підключення до Інтернету через безпроводову мережу Wi-Fi або за допомогою Ethernet-кабелю. Впевніться, що з’єднання стабільне та швидке. Працездатність Bluetooth можна перевірити бездротовими навушниками або синхронізацією зі смартфоном.

13. Охолодження

Перевірте, чи добре охолоджується пристрій. Для тестування системи охолодження скористайтесь утилітою SpeedFan. Вона продемонструє інформацію про всі встановлені вентилятори, їх поточну та максимально-можливу швидкість обертання.

14. Гарантія та повернення

Перед покупкою уточніть, чи надає продавець гарантію на ноутбук. Також, дізнайтесь про політику повернення, щоб бути впевненим, що у вас є можливість повернути ноутбук, якщо виявляться значні проблеми після покупки (підходить для випадків, якщо покупаєте у магазині).

Пам’ятайте, що придбання вживаного ноутбука має певні ризики, тому важливо бути ретельним та обережним. Якщо ви не впевнені в своїх знаннях або навичках перевірки ноутбуків, рекомендується звернутися до фахівця або проконсультуватися з ним, щоб уникнути можливих неприємностей у майбутньому.

Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі