Знімні АКБ повернуться до смартфонів. ЄС змусить виробників зробити це

У ЄС останнім часом ухвалили кілька рішень, що впливають на ринок смартфонів: зокрема, вендорам наказали дозволити сторонні магазини додатків та перейти на роз’єм Type-C. Тепер Єврокомісія має намір зобов’язати виробників електроніки оснащувати гаджети знімними АКБ.

Новий проект документа регламентує деякі характеристики смартфонів та іншої електроніки. Його положення також стосуються електротранспорту і багатьох споживчих батарей будь-яких розмірів – складність їх демонтажу і установки повинна дозволяти користувачеві замінити акумулятор самостійно. Якщо закон схвалять у вихідному вигляді, то виробникам електроніки дадуть 3,5 роки переоснащення своєї продукції.

З найбільшими труднощами можуть зіткнутися виробники складних смартфонів через їх незвичайне компонування: така конструкція передбачає розміщення двох акумуляторів у різних частинах корпусу. Традиційний форм-фактор меншою мірою ускладнює заміну АКБ – наприклад, Samsung оснащує смартфон Galaxy Xcover 6 Pro знімною батареєю, незважаючи на наявність захисту IP68 та MIL-STD-810H.

Чиновники ЄС також пропонують розміщувати на кожному акумуляторі інформацію про його ємність, довговічність, хімічний склад та правила утилізації. Заодно планується запровадити цифровий паспорт для АКБ, у якому буде вказано загальну інформацію. Основне посилання законопроекту — турбота про навколишнє середовище. Швидкий доступ до АКБ дозволить користувачам легко виймати акумулятор для подальшої утилізації.

Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі